Lexikon revmatologie pro sestry

MUDr. Marta Olejárová, CSc., Jana Korandová

Edice Sestra

Lexikon revmatologie pro sestry a ostatní zdravotnické profese přehledně a srozumitelně zpracovává problematiku revmatologie formou abecedně uspořádaných hesel, která zahrnují nejdůležitější revmatická onemocnění, jejich projevy a léčbu včetně ošetřovatelské péče. Jednotlivá hesla poskytují přehled o anatomii pohybového ústrojí, klinických, laboratorních i zobrazovacích vyšetřovacích metodách a nejdůležitějších léčivech používaných v terapii revmatických onemocnění. Rozsah hesel je vždy úměrný jejich praktickému použití. Nejčastější revmatické choroby jsou zpracovány podrobně v obsáhlejších heslech, krátká hesla seznamují stručnou formou čtenáře s termíny, které mohou být při prvním kontaktu s oborem neznámé. Vše je bohatě dokumentováno názornými ilustracemi a fotografiemi.

Kniha by měla být praktickou příručkou sestry či jiného zdravotnického pracovníka, schopnou poskytnout mu cílenou informaci a umožnit tak rychlou orientaci v dané problematice.

ISBN 978-80-204-2455-6, formát A5, 140 × 200 mm, 184 stran, barevně, vazba pevná, doporučená cena 350 Kč
Kategorie – Medicína
Specializace – Revmatologie, Interní medicína, Rehabilitace, Alergologie a klinická imunologie, Endokrinologie, Farmakologie, Všeobecné lékařství